Шановні учні! У зв'язку з карантином начаємось в дистанційній формі.
Завдання в розділах блогу. Якщо виникають питання, пишіть в коментарях або на email.

Як вибрати материнську плату для комп’ютера?



Після вибору процесора настає черга обрати материнську плату. Її завдання: зв’язати між собою та забезпечити надійну роботу всіх компонентів комп’ютера.

Характеристики материнських плат
Обираючи материнську плату ви помітите, що маючи майже одні й ті самі основні характеристики, різні моделі материнських плат можуть мати дуже суттєву різницю в вартості. Для того, щоб не переплачувати, потрібно чітко розуміти, які можливості материнської плати вам будуть потрібні, а які ні. Наприклад, якщо ви не плануєте встановлювати декілька відеокарт, вам не потрібно переплачувати за плату з підтримкою технології SLI або Crossfire. На кінцеву вартість також впливають якість матеріалів та зборки, але перевірити такі речі без ретельного вивчення кожної окремої материнської плати дуже складно.

Сокет
Сокет – це роз’єм через який до материнської плати підключається процесор. У процесорів різних виробників та різних моделей сокети відрізняються. Тобто, купивши материнську плату з сокетом під AMD, ви не зможете встановити процесор від Intel. Тож переконайтесь, що сокет материнської плати співпадає з сокетом вашого процесора.

Форм-фактор

Материнські плати бувають різних розмірів. Різниця між ними, в першу чергу, в кількості тих чи інших портів та роз’ємів. Якщо ви збираєте компактний комп’ютер для простих офісних задач, то підійдуть материнські плати Mini-ITX та MicroATX. Для типового домашнього ПК раціональніше вибрати материнські плати формату ATX.

Чіпсет
Чіпсет – це набір схем, які пов’язують між собою всі компоненти комп’ютера. Він складається з двох частин: північного та південного моста. Для загальної продуктивності системи найбільш важливим є північний міст. Саме він пов’язує між собою процесор, оперативну пам’ять, та відеокарту. Віддавайте перевагу материнській платі з найновішим чіпсетом.

Слоти та роз’єми
PS/2 – знадобиться, якщо ви використовуєте стару модель клавіатури або миші. Оскільки цей роз’єм вважається застарілим, виробники все частіше обмежуються лише одним портом, або взагалі жодним.

USB – універсальний роз’єм для підключення різноманітних зовнішніх пристроїв комп’ютера. Відповідно чим більше портів, тим більшу кількість пристроїв ви зможете підключити. Зверніть увагу на версії, USB3 має в 10 разів більшу швидкість передачі даних ніж USB2.

SATA – цей порт використовується для підключення жорстких дисків. Відповідно чим більше портів – тим більше жорстких дисків ви зможете підключити. Версія SATA також має значення: SATA3 – сучасна версія з кращими показниками швидкості передачі даних ніж SATA2. 

PCI 1x – використовується для підключення різноманітних плат, наприклад, звукової карти.

PCI 16x – використовується для підключення відеокарти. Кількість таких слотів має значення тільки тоді, коли вам недостатньо однієї відеокарти. 

LAN – роз’єм для підключення інтернету через провід. Без необхідності не переплачуйте за моделі з декількома портами LAN та великою пропускною здатністю. Наприклад, якщо ваш інтернет-провайдер надає швидкість 100 мегабіт, то вам з великим запасом на майбутнє вистачить пропускної здатності LAN – 1 гігабіт.

VGA, DVI, HDMI - роз’єм для підключення монітора, проектора, телевізора. В сучасних материнських платах будуть працювати тільки при наявності відеоядра в процесорі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.