Шановні учні! У зв'язку з карантином начаємось в дистанційній формі.
Завдання в розділах блогу. Якщо виникають питання, пишіть в коментарях або на email.

Як вибрати оперативну пам’ять для комп’ютера?



Оперативна пам’ять використовується для тимчасового зберігання даних, які необхідні для роботи операційної системи, програм або ігор.

Характеристики оперативної пам’яті
Нестача оперативної пам’яті призводить до повільної роботи та зависань комп’ютера. Саме тому – це один з тих компонентів, до вибору якого слід підходити з особливою ретельністю. Крім характеристик, варто звернути увагу також на виробника. На ринку можна зустріти безліч маловідомих брендів з привабливими цінами, не рідко ці бренди мають безпосереднє відношення до лідерів ринка. Річ у тому, що виробництво оперативної пам’яті має певний процент продукції невисокої якості і для того, щоб не псувати репутацію, вона продається за меншою ціною і під іншою назвою. Віддавайте перевагу відомим перевіреним брендам.

Об’єм пам’яті
Мінімальний об’єм пам’яті для домашнього комп’ютера повинен бути не менше 8 ГБ. Цього вистачить для стабільної роботи операційної системи та будь яких типових задач. Якщо ви збираєте потужний ігровий комп’ютер – оптимальним варіантом буде 16 ГБ. Звичайно, в майбутньому з’являться ігри, які потребуватимуть більше 16 ГБ, але до того часу скоріш за все з’явиться новий тип пам’яті, нові стандарти, тощо. Тому купляти більше 16 ГБ “на майбутнє” не зовсім раціональна ідея.

Тип пам’яті
Розвиток технологій призводить до зміни поколінь різних комп’ютерних компонентів. У випадку з оперативною пам’яттю сучасні моделі можна відрізнити за параметром "тип пам’яті". На сьогоднішній день найновіший тип пам’яті – DDR4. Цей параметр також вказується у характеристиках материнської плати і повинен співпадати. Ви не зможете встановити сучасну пам’ять DDR4 у материнську плату яка розрахована на DDR3.

Частота пам’яті
Частота впливає на швидкість роботи пам’яті: чим більша частота – тим краще. Необхідно впевнитись, що материнська плата і процесор також підтримують необхідну частоту. Це не означає що пам’ять не буде працювати, але реальна частота роботи буде менша і ви просто даремно переплатите. Якщо ви купляєте декілька планок пам’яті, вони повинні мати однакові параметри, а ще краще однакові моделі. Якщо встановити декілька планок з різною частотою, то робочою буде обрана найменша частота серед усіх.

Таймінги
Таймінги або латентність – це затримка між різними операціями в пам’яті. Цей параметр не так сильно впливає на швидкість як частота, але загалом чим менший показник тим краще.

Чи потрібен радіатор для оперативної пам’яті?
Охолодження ніколи не буває зайвим, якщо бюджет дозволяє, то оперативна пам’ять з радіатором – це загалом гарне рішення. Але якщо ви не можете собі дозволити більш дорогі моделі з радіатором, це зовсім не критично. Середня температура пам’яті 40-50 градусів, а перегрівання починається з 80-90 градусів. Якщо ви не займаєтесь розгоном, не збільшуєте напругу та частоту, перегрівання пам’яті вам не загрожує.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.