Шановні учні! У зв'язку з карантином начаємось в дистанційній формі.
Завдання в розділах блогу. Якщо виникають питання, пишіть в коментарях або на email.

Як вибрати процесор для комп’ютера?


Процесор – це основний компонент вашого комп’ютера. В даній статті спробуємо зібрати вичерпну інформацію про те, як вибрати процесор для ПК в 2019 році та на які параметри звернути увагу.

Характеристики процесорів
Неможливо вибрати найкращий процесор орієнтуючись лише на якийсь один показник. Загальна продуктивність процесора залежить від усіх його параметрів. Віддавати перевагу процесору наприклад, з більшою кількістю ядер або більшою частотою, варто лише тоді, коли всі інші параметри рівні.

Серія
Серія слугує для об’єднання процесорів схожих за особливостями та призначенням. В деякій мірі, серія допомагає вибрати процесор відносно ваших вимог. Наприклад, серія процесорів Intel Core i3 – бюджетні 2-х ядерні процесори початкового рівня, а серія Intel Xeon призначається переважно для серверів.

Процесори від Intel мають серії:
Celeron;
Pentium;
Core i3;
Core i5;
Core i7;
Core i9;
Xeon.

Процесори від AMD мають серії:
Fusion;
A series;
Athlon;
FX;
Ryzen 3;
Ryzen 5;
Ryzen 7;
Ryzen 9;
Ryzen Threadripper;
EPYC.

Покоління
Технології постійно розвиваються, з’являються нові архітектури та технологічні рішення, змінюються вимоги та стандарти. Таким чином з’являються нові, більш досконалі, покоління процесорів.

Покоління Intel з 2010 року:
перше Westmere;
друге Sandy Bridge;
третє Ivy Bridge;
четверте Haswell;
п’яте Broadwell;
шосте Skylake;
сьоме Kaby Lake;
восьме Coffee Lake;
дев’яте Coffee Lake Refresh.

AMD з моменту появи архітектури ZEN веде новий відлік поколінь і сьогодні має перше, друге і третє покоління.

Процесори в рамках однієї серії можуть мати різні покоління. Наприклад, Intel Core i5-7400 та Intel Core i5-9400 – це процесори однієї серії для середнього за можливостями домашнього ПК. Але Core i5-7400 – це сьоме покоління, а Core i5-9400 – дев’яте. Надавайте перевагу процесорам більш сучасного покоління.

Тип роз’єму “Socket”
З новими поколіннями процесорів змінюються і типи роз’єму. Цей параметр необхідний для подальшого вибору материнської плати.

Ядра та потоки
Одне ядро розраховано на обробку одного потоку команд. Чим більше ядер, тим більше потоків команд одночасно здатен виконувати процесор. Наприклад, 4 ядра – 4 потоки команд. Деякі моделі використовують технології для створення багатопоточності, таким чином, 4 ядра здатні виконувати 8 потоків команд. Логічно припустити, що треба вибирати процесор з найбільшою кількістю ядер, але насправді це не зовсім так, тому що не всі комп’ютерні ігри або програми, оптимізовані під велику кількість ядер.

Вбудоване графічне ядро
Деякі моделі процесорів включають в себе функції обробки графіки, що дозволяє зібрати робочий комп’ютер без придбання відеокарти. Монітор в такому випадку підключається не до відеокарти, а до материнської плати. Такий процесор буде ідеальним рішенням, якщо ви збираєте комп’ютер для серфінгу в інтернеті, невимогливих ігор та простих офісних задач. Ви суттєво зменшите вартість і енергоспоживання вашого ПК.

Тактова частота
Частота – це кількість робочих операцій за секунду, тобто частота вказує на швидкість роботи процесора. Чим більша частота – тим краще. Сучасні процесори мають інтелектуальну технологію boost – режим. Цей режим самостійно підвищує частоту окремих ядер, якщо в цьому є необхідність.

TDP
TDP – величина, яка показує, на відведення якої теплової енергії має бути розрахована система охолодження. Загалом, чим менший цей показник, тим краще. Але в цілому, він знадобиться тоді, коли буде необхідність вибрати кулер для процесора.

Об’єм кеш пам’яті
Кеш пам’ять – це невелика за об’ємом, але дуже швидка пам’ять процесора. Це своєрідний буфер для тимчасового зберігання даних, які використовуються найчастіше. Кеш пам’ять зазвичай має 3 рівні і суттєво впливає на продуктивність процесора: чим більший об’єм, тим краще.

Як вибрати процесор для ігор?
Комп’ютерні ігри більш вимогливі до відеокарти, але для того щоб розкрити потенціал відеокарти має бути відповідний процесор. Звичайно, топовий процесор будь якого виробника впорається з будь-якими сучасними іграми. Раціональніше встановити мінімальні вимоги до процесора, а далі все залежить від вашого бюджету. На сьогоднішній день, в 2019 році, процесор для ігор повинен мати мінімум 4 ядра і частоту від 3.6 ГГц. А процесор в якому більше 8 ядер, для ігор буде зайвим.

Як вибрати процесор для відеомонтажу?
Вибираючи процесор для відеомонтажу, або роботи з іншими програмами, загалом слід керуватися тією самою логікою, що й для вибору процесора для ігор. Різниця буде лише в мінімальних вимогах: для комфортної роботи треба мінімум 6 ядер і 12 потоків. А от максимальна кількість ядер, на яку слід звертати увагу, в даному випадку залежить від оптимізації самої програми, з якою ви плануєте працювати.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.