Шановні учні! У зв'язку з карантином начаємось в дистанційній формі.
Завдання в розділах блогу. Якщо виникають питання, пишіть в коментарях або на email.

Як вибрати SSD диск для комп’ютера?


SSD диск – це твердотілий накопичувач, який прийшов на заміну звичайному жорсткому
диску HDD.

Характеристики SSD
Головна перевага SSD – це швидкість обробки даних, яка в декілька разів переважає швидкість HDD. Різниця в швидкості роботи досягається за рахунок іншого виду пам’яті та відсутності механічних рухомих компонентів диску.

Об’єм диску
Цей параметр впливає лише на вартість диску. Саме тому при виборі відштовхуйтесь від свого бюджету. Деякі люди купляють SSD невеликого об’єму лише під операційну систему, а для всього іншого продовжують використовувати більш дешевий HDD. Такий варіант краще ніж нічого, але крім швидкості загрузки операційної системи ви не отримаєте суттєвої користі. Якщо вам не потрібно зберігати терабайти даних, краще накопити кошти і придбати SSD більшого об’єму, тим паче, що вартість SSD дисків постійно зменшується.

Контролер
Контролер – це схема, яка відповідає за керування обміном даних диска. Від контролера безпосередньо залежить швидкість читання та запису даних. Серед усіх виробників контролерів найкраще себе зарекомендували: Marvell, Kingston, Silicon Motion, Phison та Samsung.

Тип пам’яті
На сьогоднішній день можна зустріти таке маркування типів пам’яті як: MLC, TLC, V-NAND, 3D MLC NAND, 3D TLC NAND, 3D QLC NAND, 3D Xpoint. Між ними звичайно є певна різниця, але неможна чітко сказати, що SSD диск з MLC буде кращим за SSD диск з TLC або навпаки. Все залежить від виробника та його технологічних рішень, які він використовує в конкретній моделі SSD.

Форм-фактор
Два найпоширеніших форм-фактори для внутрішнього SSD: 2.5" і M.2. 2.5" – класичний SSD диск, який підключається через роз’єм SATA3 і потребує окремого місця для кріплення у корпусі ПК. M.2 – більш сучасний варіант, має менші розміри, кріпиться безпосередньо до материнської плати через роз’єм M.2.

Інтерфейс M.2
Диски форм-фактору М.2 можуть мати різні інтерфейси підключення: SATA 3, PCI-2x або PCI-4x. Різниця між цими інтерфейсами в швидкості передачі даних. Наприклад, SATA 3 до 5.9 Гбіт/с, а PCI-4x до 15.7 Гбіт/с. Такі важливі параметри диску як швидкість читання та запису даних також залежать від інтерфейсу підключення.

TBW
TBW вимірюється в терабайтах. Цей показник вказує на загальну кількість інформації, яку можна записати (перезаписати) на SSD. За розміром TBW можна оцінити на скільки довго прослужить диск.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.